Načítám...
  • AKTUÁLNÍ AKCE
  • Dárková balení
  • Francouzská vína
  • Gastronomie
  • Ostatní vína
  • Destiláty
  • Chile

199 Kč
Včetně DPH a všech zákonných poplatků

Clair de Gris Les Jamelles

Grenache Gris je odrůda, která není v Languedocu moc rozšířená. Je jedinečná v tom, že produkuje bobule se světle růžovou barvou - což je případ velmi malých odrůd! Kromě toho produkuje vína, která jsou velmi bledá a šedá. To je důvod, proč jsme dali název "Clair de Gris" (světle šedá) tomuto novému přírustku do sortimentu Les Jamelles. Původem z vlastních vinic, které rostou podél Canal du Midi, u Ouveillanu, severně od Narbonne, je naše nejnovější rosé pro milovníky vína příjemným překvapením kvůli složitosti, jemnosti a eleganci!

Dostupnost SKLADEM 54 kusů (expedice ihned)
Kód P1529396453
Značka Badet Clément

Parametry produktu

PF
Barva Růžová
Jakost VdP
Ročník 2017
Sladkost Suché 0-4g/l
Základní
Objem 0,75l
Počet 1 ks

Grenache Gris je odrůda, která není v Languedocu moc rozšířená. Je jedinečná v tom, že produkuje bobule se světle růžovou barvou - což je případ velmi malých odrůd! Kromě toho produkuje vína, která jsou velmi bledá a šedá. To je důvod, proč jsme dali název "Clair de Gris" (světle šedá) tomuto novému přírustku do sortimentu Les Jamelles.
Původem z vlastních vinic, které rostou podél Canal du Midi, u Ouveillanu, severně od Narbonne, je naše nejnovější rosé pro milovníky vína příjemným překvapením kvůli složitosti, jemnosti a eleganci!

Odrůda

100% Grenache Gris

Původ

Hrozny pocházejí z vlastních vinic, které se nacházejí v
obec Ouveillan, na půli cesty mezi Černými horami a pobřežím Středozemního moře. Půda je složena z vápence a jílu. Půda je během léta velmi horká. Díky zavlažovacím systémům jsme schopni udržet určitý chlad kolem kořenů, což zaručuje příjemnou rovnováhu mezi cukrem a kyselinkou.

Vinifikace

Hrozny se vybírají velmi brzy ráno. Okamžitě se lisují pomocí nejmodernějšího pneumatického lisu, který dodává velmi bledou, ovocnou šťávu. Pak přichází pomalá fermentace při nízkých teplotách, aby se zachovala aromatická čistota vína a dosáhl dokonalé rovnováhy na patře.

Degustace

Velmi jemné květinové aroma růžové, červené bobule (maliny), a
dotek citrusů, které dávají tomuto elegantnímu rosé určitou minerálnost ve vůni a která se ozývá v i ústech. Jedná se o vyvážené víno s nádhernou délkou, s lehce slaným nádechem v konečné fázy, které zanechává v ústech velmi příjemný dojem.

Jídlo a víno

Podáváme chlazené jako aperitiv s tapas nebo v létě se zeleninovými  pokrmy (lilek, papriky) nebo s rybou (treska s česnekovou majonézou, grilovaná ryb)  nebo krevetami, s kuřetem s estragonem, s karamelizovaným cibulovmý koláčem nebo pizzou. A proč to nezkusíte  
krevetové risotto?

Vinařské oblasti Francie