Neohodnoceno

Crémant d’Alsace Pfaff «ZERO DOSAGE» Rosé Extra-Brut

Lehký, suchý, delikátní a svěží růžový crémánt ,,ZERO DOSAGE"

Skladem (>5 ks)
Kód: 570417
449 Kč 371,07 Kč bez DPH
Kategorie: Alsace

Odrůdy hroznů Pinot Noir

Alkohol alk 12 % obj.

Terroir Vápenec a křídový jíl

Sklizeň Ručně

Hrozny pro crémanty se sklízejí brzy, aby byla zajištěna svěžest a elegance . Hrozny se lisují celé,  aby se omezilo roztírání a zachovaly se pouze šťávy získané při nízkém tlaku. První alkoholové kvašení probíhá v termoregulované kádě. Nejlepší vins de base, vhodné pro tento extra brut ročník, jsou pak sestaveny a plněny do lahví s kvasnicemi a tirážním likérem. Druhé kvašení pak probíhá pomalu ve sklepích. Vína pak leží na kalech po dobu necelých 18 měsíců, během kterých získají na intenzitě a komplexnosti. Vína nedostávají degoržér, aby byl zachován suchý a živý charakter základního vína, charakteristický pro "nulové dávkování".

Degustace: Na první pohled má toto víno pěknou lososově růžovou barvu, jemné bublinky. Vůně je jemná a nabízí lahodné tóny malin a červených třešní se svěžím nádechem pomela. Na patře bublinky obklopují patro a odhalují bohaté víno se svěží a ovocnou chutí. Velmi dlouhý v ústech.

Crémant je sváteční víno, které se ochutnává v kteroukoli denní dobu. Vychutnáváme si od aperitivu až po dezert. Skvěle se hodí k uzeným lososům, asijské kuchyni jako je sushi nebo jarní závitky. Doporučujeme k syrovým nebo grilovaným rybám, ale i k bílým masům. Teplota podávání 7 a 8 °C Potenciál stárnutí 5 let