Neohodnoceno

Gigondas, Clos Bois de Menge, 2020, 0,75L

Červené víno z oblasti Gigondas, která  se nalézá v jižní oblasti řeky Rhôny a má rozlohu cca 1250ha. Sami pěstitelé (ale nejen oni) je považují za blízkého příbuzného AOC Châteauneuf-du-Pape.

Skladem
Kód: 540802
580 Kč 479,34 Kč bez DPH
Kategorie: Vallée du Rhone

Vzhled: Víno má sytou, granátově červenou barvu s jemným odstínem zralé třešně na hladině.  Lesk i viskozita jsou vysoké.

Vůně: Přímý aromatický výraz je intenzivní. V úvodní etapě dominují tóny dozrálé švestky a jahodových povidel. Druhou etapu charakterizují noty akátového dřeva, piniové kůry a jemné tóny pražené kávy a hořké čokolády.

Chuť: V úvodní fázi je pocit jemný, hladký a uhlazený. Vo vývojové části dominují ušlechtilé třísloviny, pevné a jemně hořké. V konečné výrazové etapě najdeme ovocné noty švestky, višně. Trvání chuťového výrazu je dlouhotrvající, s příjemnými tóny švestkových povidel,  peckovitého ovoce v alkoholu a jahodového džemu.

Závěr: „Clos du Bois de Menge“ má všechny charakteristiky daného ročníku. Je to víno intenzivní, štědré a sametové. Podávame při teplotě 16°C. Je ideálním partnerem bohaté úpravy hovězího masa