Neohodnoceno

Les Jamelles Merlot BIO

BIO červené víno merlot. Les Jamelles Bio je certifikovaná kolekce ekologických vín vyráběných s největší úctou k Zemi, životnímu prostřed
Skladem (>5 ks)
Kód: 520444
Značka: Les Jamelles
270 Kč 223,14 Kč bez DPH
Kategorie: Francouzská vína
Záruka: 2 roky

Les Jamelles Bio je kolekce ekologických vín vyráběných s největší úctou k Zemi, lidem a životnímu prostředí a certifikovaná společností Ecocert.

Po celou dobu jejich vývoje, od pěstování hroznů po stáčení vín, jsou přísně dodržována pravidla ekologického zemědělství.


Naše dokonalá znalost terroirů Languedoc a trvalé vztahy navázané na některé z našich partnerských vinařů nám umožňují nabízet tento produkt Merlot vyrobený podle přísných specifik ekologického zemědělství GRAPE (S)

100% Merlot ve vinicích na kopcích Gard (oblázkové půdy, klima temperované blízkostí moře) a  Biterrois (jílovito-vápencové půdy, horké středomořské klima). Vše je  pod kontrolou, výnosy jsou  ve srovnání s konvenčním vinařstvím nižší přibližně o 30%.

VINIFIKACE: Hrozny se sklízejí v dokonalé zralosti brzy ráno, poté se macerují od 15 dnů do 3 týdnů v tancích. Alkoholická fermentace probíhá s regulací teploty. V nádrži probíhá malolaktické kvašení 

Velmi krásná tmavě červená barva, téměř černá, organický Merlot LesJamelles je složitý a kulatý. Vůně jsou intenzivní, směs drceného černého ovoce (ostružina, černý rybíz -marmeláda), kouřové tóny (rašelina) a koření (skořice). Víno je dlouhé v ústech, sametové, je dokonale vyvážené.

POKRMY A VÍNO: podávejte při 17 ° C se sýry, grilovaným červeným masem, pizzou a klobásou. Catherine Delaunay navrhuje, aby byla doprovázena pečeným farmářským kuřetem nebo plněnými rajčaty. Vegan ji může spojit s rizotom s červenou paprikou.