Grenache noir – Vallée de la Boulzane

„Séléction Parcellaire“- výjimečná vína vyplývající z jemné alchymie mezi terroirem, vinnou révou, odrůdou hroznů a rukou člověka.

Skladem
Kód: 520590
Značka: Les Jamelles
585 Kč 483,47 Kč bez DPH

100% Grenache Noir,

ento Grenache pochází z pozemku poblíž La Boulzane, přítoku řeky Agly, v Haut-Roussillon.

Réva stará více než 80 let, vysazená na půdách tvořených kamenitými černými břidlicemi, musí zakořenit hluboko, aby vytvořila jen několik neuvěřitelně koncentrovaných trsů. Sucho a nadmořská výška 320 m umožňuje udržet určitou kyselost. Sbírá se ručně, když jsou hrozny plně zralé, koncem září. 100% odstopkování. Klasická vinifikace se 2 přečerpáváním za den a dlouhou macerací na matolinách. Zraje v 53hl dřevěných kádích.

Tento Grenache Les Jamelles se svými ovocnými vůněmi, rostlinnými (hořec, kořen proskurníku) a empyreumatickými (karamel) nabízí bohaté ústa, kombinující slanost a sladkost a krásné pepřové třísloviny. Čistý a poněkud divoký výraz této odrůdy hroznů!

Jídlo a víno

Tento Grenache může doprovázet holuba nebo křepelku pečeného s baby cibulkou a hroznovým vínem, osso bucco nebo pečenou telecí kotletu, krásný talíř kozích a ovčích sýrů.

Vegani jej mohou spárovat s houbovým cappuccinem nebo zeleninou s uzeným tofu crumble. Pro exotičtější párování vyzkoušejte tandoori kuře s rýží a kořením nebo lakovanou kachnu. Podávejte při pokojové teplotě 16°-18°C. Víno je možné dekantovat 1/2 hodiny až 1 hodinu před podáváním.
Zpět do obchodu