Sélection Spéciále, Cabernet sauvignon-Merlot

Sametové víno z vybraných hroznů Cabernet sauvignon a Merlot. Limitovaná série vín.
Na dotaz
Kód: P1583933861
Značka: Les Jamelles
337 Kč –5 % 320 Kč 264,46 Kč bez DPH
Kategorie: Francouzská vína
Záruka: 2 roky
Sélection Spéciále, Cabernet sauvignon-Merlot
337 Kč –5 %

Hrozny: 60% Cabernet Sauvignon - 40% Merlot


Terroire: Hrozny pocházejí hlavně ze dvou terroirů: podhůří Montagne Noire, severně od Carcassonne, které přinášejí do vína svěží a kořeněné tóny, a pláně Aude, která poskytuje délku a strukturu.


Sklizeň probíhá v dokonalé zralosti na začátku října. Alkoholické kvašení probíhá v termoregulovaných nádobách a následuje dlouhá macerace 2 až 3 týdny.
Malolaktická fermentace probíhá v tancích a vyčeření moštu se provádí pomalu během zimy až do února. Víno je pak intonováno a zráno po dlouhé měsíce. Catherine Delaunay vybírá pouze nejlepší sudy pro definování směsi tohoto zvláštního výběru Cabernet-Merlot.Degustace: Díky fialovému rouchu nabízí Cabernet-Merlot Les Jamelles intenzivní a komplexní nos zralé maliny a černého rybízu, kandovaného rajčete, růžového pepře a kávy. V ústech jeho sametové taniny smyslně lemují patro. Je to kulaté, masité víno velké síly a dokonalé zralosti.

Podáváme při 16 ° -17 ° C, s hovězím žebrem nebo žebrovaným steakem, kachním prsou nebo terinem králíka nebo divočáka. Catherine to obzvláště ráda spojuje s drůbežím masem s liškami, nebo  canette (mladá kachnička) s vodnicí a hrozny.

Zpět do obchodu