Sélection Spéciále, Chardonnay-Viognier 0,75 Les Jamelles

nádherné komplexní víno zcelené z odrůd Chardonnay a Viognier
Na dotaz
Kód: 520461
Značka: Les Jamelles
355 Kč 293,39 Kč bez DPH
Kategorie: Francouzská vína
Záruka: 2 roky

Tento speciální výběr Jamelles je vyroben z: 60% Chardonnay - 40% Viognier.

Hrozny se sklízejí velmi brzy ráno, aby si uchovaly všechny své vůně. U Chardonnay začíná alkoholová kvašení v kádě a tiše končí v sudu. Malolaktická fermentace se provádí částečně podle sudů. Pro Viogniera používáme tradiční metodu. Catherine Delaunay pak vybere nejlepší sudy, které definují její směs, která bude trvat několik týdnů po plnění do lahví.

Po ochutnání má toto víno nádhernou zlatou barvu se zelenými odlesky. Nabízí dlouhé a kulaté tóny pralinky a másla a vůně kandovaného citronu a pomerančové kůry.

Teroire: hrozny chardonnay vybrané pro tuto směs vyzrály v horní části údolí řeky Aude, nedaleko Limous a přinášení vínu svěžest a minerálnost. Viognier pochází z oblasti Minervois (Etang de marseillette), a přinášení vínu svěžet a ovocné aroma (hruška, meruňka, broskev)

Vinifikace: hrozny se sklízejí brzy ráno, alkoholové kvašení probíhá v začátku v nerezovém tanku a končí v sudu. Malolaktická fermentace probíhá v sudech. u Viognier je malolaktická fermentace zasatvena zchlazením.

Catherine vybere jen ty nejlepší sudy a z nich sestaví toto nádherné Sélection Spéciál Chardonnay-Viognier.

Vychutnávejte při teplotě 11-12°C nejlépe s chřestem, s vejcem z mladé kachničky s bílým lanýžem, nebo foie gras s fíovým chutney.Catherine doporučuje spojení s uzeným lososem a koprem, nebo humrem se smetanou s papričkami Espelette.


Zpět do obchodu