Grenache rouge 2022 - Les Jamelles

Grenache neboli Garnacha je jedna z nejrozšířenějších odrůd červeného vína na světě.

Skladem
Kód: 520414
199 Kč 164,46 Kč bez DPH

100% Grenache.

Tento Grenache pochází ze čtyř pečlivě vybraných oblastí: podhůří Pyrenejí v nadmořské výšce přináší vínu bohatství; - hora Alaric, severně od Corbières, přináší kulatost a složitost; - rovina Aude poskytuje délku a strukturu - střední svahy Hérault pod středomořským vlivem podporují zralost hroznů a dodávají teplo a bohatství. Jemně namíchané ročníky z těchto čtyř terroir nabízejí víno dobře vyvážené mezi bohatostí a svěžestí.

Hrozny, sklizené v dokonalé zralosti, jsou zcela odstopkované. Malá část se však dává do kádí celá, aby zůstaly krásné křupavé plody, a maceruje se několik měsíců při kontrolované teplotě a pravidelném přečerpávání. Víno pak zraje částečně ve dřevě a částečně v kádích, aby si zachovalo aroma ovoce. Toto školení trvá 7 až 9 měsíců.

Grenache Les Jamelles fialové barvy s živými odlesky má intenzivní vůni červeného ovoce (maliny) a tóny sladkého koření (kardamom). Jeho ústa, velmi bohatá, jsou velmi vyvážená, plná kulatosti a nabízí aroma čerstvého bobulového coulis (maliny, jahody, borůvky). Nuance koření (čerstvý pepř) dodávají celku příjemnou svěžest.

Tipy na degustaci: Podává se při 17-18°C.Vypijte do 2 let.

Párování jídla a vína: Tento Grenache lze snadno podávat s terinou, středomořskou kuchyní, grilovaným masem (jehněčím) nebo masem v omáčce. Skvěle se bude hodit i k dezertu z červeného ovoce.

Zpět do obchodu