Limoux, Le Palajo "Lieu Dit"

Nádherné "velké" bílé víno z odrůdy Chardonnay, z jedné vyjímečné vinice Le Palajo v apelaci Limoux. NEJLEPŠÍ ORGANIC CHARDONNAY 2020 NA MUNDUS VINI-ZLATÁ MEDAILE
Skladem
Kód: P1517302000
Značka: Abbotts&Delauny
950 Kč 785,12 Kč bez DPH
Kategorie: Francouzská vína
Záruka: 2 roky
Objem: 0,75l
Počet: 6 ks

Toto víno je pojmenováno po pozemku «Le Palajo», na kterých jsou vinice, které produkují nádherná vína Chardonnay.
Tento pozemek se nachází v nadmořské výšce 280m, v nejvyšší části domény, na náhorní plošině. Je to nejvíce
"Burgundský" pozemek, kde  díky nadmořské výšce, hrozny "těží" z noční svěžesti a ze slunečních dnů, které jsou vynikající  pro příjemnou rovnováhu.

Půda je mírně křídovitá + hlinito-písčitá , jižní svah.


Okamžité lisování celých hroznů v malém pneumatickém lisu podle techniky "champenoise" (bez použití prvního a posleního lisu  a „využití“ pouze nejlepšího moštu získaného lisováním při nízkém tlaku pro cuvée Le Palajo).

Studená sedimentace po dobu 24 hodin bez přidání síry, v dubových sudech (50% nových  a 50% jednoho až tříletých, z nichž jedna třetina byla o objedmu 500 litrů, známé jako demi-muids) . Fermentace probíhá v  nových, nebo 1 rok starýchsudech, kde pak víno stárne na kalech po dobu 8-9 měsíců . Víno v sudech je pravidelně ochutnáváno s velkou pozorností, aby se rozhodlo, u kterých se nechá proběhnout malolaktická fermentace (max 20%).

Světle žlutá barva, v nose vůně čerstvého pečiva, jasmínu, dotek fenyklu a meruňky. V ústech hedvábné, svěží s neuvěřitelnou délkou.

Podávat s bílým masem, rybami na smetaně, korýši, při teplotě 8-10°C

Vynikající víno, které se vyrobí pouze 3700 láhví.

NEJLEPŠÍ ORGANIC CHARDONNAY 2020 NA MUNDUS VINI-ZLATÁ MEDAILE

Zpět do obchodu