Sancerre La Gemiere

mimořádně suché, plné víno s vyváženou kyselostí a jemným květinovým a ovocným stylem. Koncentrovaná vůně s notami grapefruitové kůry, broskví a ananasu. Lehká chuť angreštu.

Skladem
Kód: 580806
679 Kč 561,16 Kč bez DPH

 100% sauvignon blanc

Se svým jablečným a sytě květinovým aroma a podtóny citrusových plodů, citronu a grapefruitu je víno jemné a plné s tóny čerstvé broskve.

Domaine la Gamier používá k výrobě tohoto nádherného Sancerre velmi tradiční přístup.

Květinové a minerální nuance ukazují krásnou svěžest. Na patře je masité aroma bílého ovoce s vyváženou svěžestí.

Párování s jídlem:  štika, candát,  mořské plody, drůbež ve smetanové omáčce, s kozí a plísňovými sýry, mořské plody

 

Rodina Milletů věří, že: „Réva je rodinná záležitost. Prarodiče a praprarodiče současné generace obdělávali vinnou révu a obdělávali půdu, ale teprve v 70. letech 20. století, během boomu vín Sancerre v Paříži, se vinice stala samostatnou činností. V roce 1981 Daniel a Josette Milletovi postavili sklep na pozemku zvaném „La Gemière“ a zrodila se Domaine „la Gemière“… Začali s 8 hektary a vyvinuli víno věrné svému obrazu. Od roku 2000 se k rodinné farmě připojili jejich dva synové, Sébastien a Nicolas, aby obdělávali 18 hektarů vinné révy, které v současnosti panství vlastní. První pracuje ve sklepě, druhý na vinici. Udržují tak tradici a modernizují panství, ale vždy s hlubokým respektem ke svým „terroirům“.

Apelací Vivino hodnoceno jako jedno z nejlepších 9% bílých vín na světě

Zpět do obchodu