St Emilion Grand Cru, Chateaux Vieux Pourret 2019

Château Vieux Pourre je elegantní víno z oblasti Bordeaux-St. Emilion, z vinic, kde se nepoužívají žádné herbicidy, pesticidy nebo fungicidy.

Skladem
Kód: 530137
550 Kč 454,55 Kč bez DPH
Kategorie: Bordeaux

Chateau Vieux Pourret je pozemek o rozloze 8,5 hektaru v biodynamické přeměně (zemědělství bez chemických látek). Obklopen vinicemi Grands Crus, jako je Château Ausone, Château Franc Mayne nebo Château Laroze, půda je složena z jílu a vápence, typických pro oblast Saint- Emilio.

Při hledání harmonie s přírodou se Emmanuel Coudroy, majitel Château Vieux Pourret, snaží přirozeně extrahovat všechny kvality půdy s cílem nabídnout ta nejlepší vína. Vede práci na vinici podle lunárního kalendáře.

Tato plodina nepoužívá „cide“ produkty, jako jsou herbicidy, pesticidy nebo fungicidy.

Oblast: Bordeaux 

Odrůdy hroznů: 80% Merlot, 10% Cabernet Sauvignon, 10% Cabernet Franc Typ půdy: Jíl a vápenec. Sklizeň: Mechanická sklizeň s optickými třídičkami. Taková sklizeň. Proces výroby vína: Tradiční vinifikace. Kontrola zralosti,  4 týdny v betonových kádích. Zrání v nerezu a 6 měsíců ve vinném sudu.

Degustační komentáře Toto víno nabízí krásnou fialovou a hlubokou barvu. Na nose, výrazný a elegantní, Château Vieux Pourret má vůni zralého ovoce. Na patře je toto víno vláčné, kulaté a sametové. Párování jídla a vína: Dokonale se bude hodit k vaší drůbeži, červenému masu nebo sýrovým talířům. Podmínky podávání: Mezi 16°C a 18°C Uchování: Až 5 let v souladu s výše uvedenými poznámkami. Po této době se víno projeví vyzrálostí funkce.

Zpět do obchodu