Syrah – Vallée de la Bretonne-„Séléction Parcellaire“

„Séléction Parcellaire“- výjimečná vína vyplývající z jemné alchymie mezi terroirem, vinnou révou, odrůdou hroznů a rukou člověka.

Skladem
Kód: 520443
Značka: Les Jamelles
585 Kč 483,47 Kč bez DPH

Parcela, ze které tato Syrah pochází, se nachází severozápadně od Corbières, na úpatí pohoří Montagne d'Alaric .

Odkrytá na mírném jižním svahu vede podél potoka Bretonne. Jeho půdy složené z naplavenin a kamenitých vápencových půd dodávají vínu sílu a určitou mineralitu.

Ruční sklizeň do malých přepravek koncem září, kdy jsou hrozny plně zralé (pozdní terroir).

Hrozny se třídí na vibračním stole a odstopkují. 50 % podstoupí tradiční maceraci v 50hl dřevěných kádích bez síry po dobu jednoho měsíce a poté zraje v 53hl dřevěných kádích až do léta. Zbývajících 50 % má kratší fázi macerace (10 dní), za horka se devatuje, suduje a poté zraje 7 měsíců v dubových sudech po 1 a 2 vínech. K prvnímu přidání síry dochází až po jablečno-mléčné fermentaci. Tento Syrah se vyznačuje jemností, elegancí a délkou v ústech.
Nabízí jak ovocné (černý rybíz), kořenité (lékořice), tak krásné květinové tóny (fialka, růže, lilie). Dřevitost je jemně vanilková s vůní čerstvého dubu. Velmi elegantní výraz této odrůdy!
Báječně hodí k pečené kachně s hříbky a černými olivami nebo dokonce ke grilovanému rib steaku doplněnému pepřovou omáčkou; jako dezert s jemnou nebo fondánovou čokoládou.
Zpět do obchodu